2012. szeptember 27.
Kossuth - rádió interjú
Szombaton (szeptember 29.) velem, Papp Eszterrel hallhattok interjút a Kossuth rádió G7 - Gazdasági magazin című műsorában fél 3- 3-ig, amelyben a DiadalMindenkinek képzésről fogunk beszélgetni. Hallgassátok, izgalmas lesz!
2012. szeptember 18.
Egy coachee vallomása
Minden szép és jó. Vagy mégsem?
Gábor Fanni, Üzlet és Pszichológia
Miért lehet valakinek szüksége coachra, ha minden klappol körülötte, sikeres és szereti a munkáját? Rajki Annamária egy ilyen helyzetben érezte azt, hogy mégis szívesen venné egy szakember segítségét. Nem bánta meg, sőt a munkájánál lelkesebben már csak a coaching hozadékairól beszél.
„Minden tökéletes volt” – kezdi a coachinggal való kapcsolatának elemzését Rajki Annamária, a Magyar Telekom Tartalom Menedzsment Osztályának igazgatója. A kijelentés ebben a kontextusban meglepő, és a téma körbejárása után is csak annyi derül ki, hogy a „minden” csak kicsit költői túlzás, nem áll messze a valóságtól. Rajki Annamária tizennyolc éve lubickol a pozíciójában. Előtte is vezető volt, a terület is egyezik, de a tartalommenedzsment az más. Jobb, mint bármelyik korábbi feladat. Ráadásul egy kezdetben negatív hangulatú elválás hozadéka ez a szerencsés találkozás. A vezető szeme mosolyog, amikor a munkájáról beszél, és az eredmények is azt igazolják, hogy a helyén van. De akkor mi lehet a probléma? – merülhet fel a kérdés az olvasóban is.
„Hogy is fogalmazzak… Olyan jellegű problémám nem volt, ami megkeserítette volna a mindennapjaimat, de egy idő után két dolog kezdett el motoszkálni bennem: egy kézzelfogható és egy kevésbé konkrét téma.” Előbbi egy olyan helyzet, ami sokszor okozott stresszt a vezetőnek, nevezetesen a nagyvállalati létből eredő szempontrendszer, értékrendbeli elérések megértése és elfogadása.
Bizonyos kérdésekben különbözött a két fél hozzáállása, és ezen nehezített még az eltérő cégkultúra is. Mivel Annamária többször is került ugyanabba a szituációba, amiben rosszul érezte magát, úgy gondolta, esetleg meg lehetne próbálni változtatni ezen. Ha pedig már számot vet az ember, olyan dolgok is előtérbe kerülhetnek, mint például az életközepi válság… Rajki Annamária körül voltak, vannak „segítők”: jó barátok, kirendelt trénerek, tapasztalt vezetők, akik véleményére érdemes figyelni. Ennek ellenére a vezető úgy érezte, hogy erre a helyzetre egy coach lehetne a megoldás. „Korábban mindig meg tudtam oldani egyedül a szembejövő problémákat, legyen szó szakmai vagy magánéleti válsághelyzetről. Most mégis úgy éreztem, hogy nekem egy „személyi edző” kell, és azon belül is egy olyan, aki elég erős egyéniség ahhoz, hogy ne tudjam én irányítani a folyamatot.”
A coaching-folyamat igen hullámzó volt, akadtak nagyobb összeütközések coach és coachee között, de a kereslet és a kínálat mégis egymásra talált. „Voltak olyan eszközök, amik nem jöttek be, és voltak olyanok, amik szinte megváltoztatták az életemet.” Egyszerű dolgok ezek, melyek elmondva banálisnak tűnnek: például ma már úgy megy Annamária egy tárgyalásra a Deutsche Telekomvezéreivel, hogy fejben előre felkészül – sőt le is írja azokat a reakciókat, melyeket vár, amiket adni szeretne. Azaz forgatókönyvet készít, és tudatosan számol a stresszfaktorokkal. „Óriási segítség számomra, hogy valaki szinte matematikai pontossággal kiszámolta a tulajdonságaim alapján a „normális” működési mechanizmusom kereteit, így nem kell, hogy rossz érzésem legyen olyan dolgok miatt, melyek kívül esnek ezen. Más téren pedig lendületet adó megerősítést kaptam. El tudtam engedni bizonyos dolgokat, és képes lettem más aspektusból közelíteni egy-egy reakcióhoz. Tulajdonképpen egy tömörített önismereti térképet kaptam, amivel könnyebben tájékozódom, ezáltal kiegyensúlyozottabb vagyok, ami a kollegáimnak is feltűnt.”
A coach feladata – Rajki Annamária szerint – annak feltárása, hogy a rendelkezésre álló csomaggal, tulajdonsághalmazzal hogyan lehet a legjobban gazdálkodni. „Az elméleti tudást sikerült aprópénzre váltanom, ami nagyon megkönnyíti az életemet. Az eszközök egyszerűek, de annak feltárása, hogy pont az én alkatomhoz és problémámhoz milyen eszközök passzolnak, nem volt egyszerű.”
2012. szeptember 14.
Most új, ingyenes önismereti teszttel* bővült a diadal mindenkinek program és –honlap kínálata.
Ez a teszt az Ön erősségeit méri fel; segít abban, hogy azokat felismerve és rájuk alapozva a saját útját járja, valamint minőségibb életet élhessen.
Az alábbi linken Ön is kipróbálhatja új tesztünket:
Komócsin Laura és Papp Eszter közös programja, a DIADAL Mindenkinek ötlet szinten 2011-ben indult, és mostanra mindenki számára elérhető. A regisztráció megkezdődött, októberi és novemberi csoportjainkba várjuk Önt is!
Képzésünket ajánljuk mindazoknak, akik szívesen elsajátítanának olyan konkrét tippeket, trükköket, módszereket, melyek segítségével a mindennapi döntéseiket, nehézségeiket, kapcsolataikat ügyesebben kezelhetnék, egyáltalán az életüket sikeresebben, tudatosabban élhetnék.
„Anno még azt hittem, hogy azt a missziómat, hogy "Jobb vezetők, jobb világ!" meg tudom úgy valósítani, hogy coachokat képzünk, rajtuk keresztül a vezetőknek segítünk, hogy még jobbak legyenek és ezáltal az "alattuk" dolgozó emberekre is hassunk.
Rá kellett jönnöm, hogyha valóban minél szélesebb körben szeretnénk segíteni az embereknek, akkor nem csak a vezetők oldaláról kell elindulni, de elérhetővé kell tenni mindenki számára azt a módszert, amivel DIADALmasabb lehet az életük! A DIADAL modellt eredetileg coachoknak fejlesztettük ki, mely egy betűszó: Diagnózis, Iránykijelölés, Alternatívák, Döntés, Alkalmazás, Lezárás, de rájöttünk, hogy akik elsajátították ezt a gondolkodásmódot, nemcsak másokat tudnak így támogatni, hogy még sikeresebbek és boldogabbak legyenek, hanem saját magukat is.” – nyilatkozta Komócsin Laura a programmal kapcsolatban.
További információ és időpontok: www.diadalmindenkinek.hu
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk! Regisztráljon most!
Vállalatok számára zártkörűen is meg tudjuk tartani a tanfolyamot, igény esetén, kérjük, hogy az eszter.papp@businesscoach.hu e-mail címen egyeztessen.
Kérjük, hogy segítse munkánkat, missziónkat azzal, hogy továbbítjahírlevelünket a közvetlen környezetében azok számára is (kollégák, barátok, ismerősök), akiknek ez a gondolatiság, vagy maga a tanfolyam érdekes, hasznos lehet!
*: Martin E. P. Seligman: Autentikus életöröm - A teljes élet titka c. könyvében található teszt alapján. (Laurus Kiadó 2008. - 192-215.o.)
2012. szeptember 11.
|
2012. szeptember 6.
|
2012. szeptember 4.
|
Az International Coach Federation magyar tagozatának elnöke volt 2008 és 2010 között, a KPMG Executive Coach Akadémia ötletgazdája és tanára. Kollegájával, Benedek Nikolettával közösen alkották meg az első magyar coaching modellt, a DIADAL-t (Diagnózis – Iránykijelölés – Alternatívák – Döntés – Alkalmazás – Lezárás). A coach képzéseken általa tartott tantárgyak: coaching alapismeretek, coaching módszertan, eszköztár és tippek-trükkök a coachingban. Számos nagyvállalat közép- és felsővezetőjét támogatta coachként sikerrel, mint például a Magyar Telekom, Telenor, Magyar Televízió, Erste Leasing, TNT, Kraft, ITSH stb. Megjelent könyvei: Módszertani kézikönyv coachoknak és coachingszemléletű vezetőknek és 77 tanulságos történet vezetőkről coachoktól és tanácsadóktól. A Haszon Magazin 25 legfontosabb magyar nő listájára választotta 2010-ben és az ELTE kutatása szerint 2011-ben a legismertebb hazai coach.
BARNÓCZKI ANNAMÁRIA ACC
Coach és HR tanácsadó. Munkája során közel 15 éve foglalkozik a Humán erőforrás menedzsment különböző területeivel. Elsősorban közép- és felsővezetők üzleti edzőjeként tevékenykedik. Kiemelt szakterületei a különböző vezetői készségek fejlesztése, a konfliktus-, stresszkezelés és a karriermenedzsment. A Magyar Coach Egyesület elnökeként, a coachok szakmai továbbképzése mellett a szakmai önszabályozásért és érdekképviseletért küzd. Az élethosszig tartó tanulás és a tudásmegosztás híve.
Mikor és hol lesz a következő program?
A következő csoportos mentor coaching programot az alábbiak szerint tartjuk:
Időpont: november 13.
Helyszín: 1062 Budapest, Andrássy út 98.
Az egyéni mentor coaching időpontokat személyesen egyeztetjük.
Mennyibe kerül a felkészítés?
A felkészítő program ára: 160.000 Ft + ÁFA
A teljes program magában foglalja 7 óra csoportos mentor coachingot, valamint a 3x1 óra egyéni mentor coachingot is angolul vagy magyarul, továbbá a 2 ajánlólevél kiállítását és a feltüntetett szakmai anyagokat, valamint a jelentkezéshez szükséges szakmai és nyelvi segítséget.
Mikor és hol lehet jelentkezni?
Jelentkezési határidő: 2012. november 1.
További információ: info@businesscoach.hu vagy +36-(20)-33-53-769
A jelentkezéshez kérjük töltse ki online jelentkezési lapunkat.